Android Araba yarışı oyunları - Ana sayfa - iletişim - Hakkımızda - Yayın politikamız - Mobil Haberler

Google Play Store Android Telefona Nasıl Kurulur ?

SPONSOR ADS

Google Play Store

Android Market artık Google play store adı ile kullanıma açıldı ve artık android telefonlarınıza google play store apk'yi yükleme vakti geldi ve bu sayfamızda sizlere bunu nasıl yapacağınızı belirteceğiz.

Bu işlemlere başlamadan önce Android telefonunuzun sürümünün Android 2.2 veya üstü olduğundan emin olunuz. Aksi Halde destekleyemebilir yada herhangi bir sorun çıkabilir.


  • İndirme işlemimiz bittikten sonra Bluetooth yada WİFİ ile telefona atın
  • Telefonunuza attığımız dosyayı yüklemeyi deneyelim , eğer yüklenmez veya hata verirse aşağıdaki işlemi deneyin.
  • Yukarıda belirttiğimiz gibi işlem gerçekleşmediyse Android Market’i telefonumuzdan kaldırmamız gerekiyor demektir. Bu işlemi de şu sıra ile yapalım: 
  •  Ananemü > Ayarlar > Uygulamalar >Uygulamaları Yönet > Hepsi > Android Market > Kapatmaya Zorla > bu işlemleri yaptıktan sonra Android Market’i silebiliriz.
  • Android Market silme işlemimizi gerçekleştirdikten sonra telefonumuza attığımız Google Play Store isimli apk dosyasını açalım ve kurulumu gerçekleştirelim. Kurulum sırasında sizlere bir uyarı gelmektedir. Bu uyarıda lisanslar belirtilmektedir. Bu uyarıya onay verdiğinizde yeni Android Market ( yeni ismi ile Google Play Store) telefonunuza kurulmuş olacaktır.

Reklam ads

Bu Blogda Ara

KategorilerTelefon Oyunları, Android Oyunları: Google Play Store Android Telefona Nasıl Kurulur ?